DE NIEUWSJAARSWENS VAN PHILLY Muwanyi GEZONDHEIDSPIONIER IN ZUID-Oeganda 'Meisjes naar school'
‘Het is mijn wens dat alle meisjes in Oeganda hun school afmaken en een betere positie krijgen dan dat de vrouwen nu hebben. Ik wil alles doen wat in mijn macht ligt om hen daarbij te helpen’.

DE NIEUWSJAARSWENS VAN GEZONDHEIDSPIONIER PHILLY MUWANYI 'Meisjes naar school'
‘Het is mijn wens dat alle meisjes in Oeganda hun school afmaken en een betere positie
krijgen dan dat de vrouwen nu hebben. Ik wil alles doen wat in mijn macht ligt om hen
daarbij te helpen’.

Uw gift komt volledig ten goede aan het project.

Philly Muwanyi, gezondheidspionier in Zuid-Oeganda
‘Naar school gaan leidt naar een betere toekomst!’ Zuid-Oeganda
MEISJES NAAR SCHOOL, MET MAANDVERBAND, VEILIGE WC’S EN HANDWASGELEGENHEID
Gezondheidspionier Philly Muwanyi: ‘Het is mijn wens om in 2023 in het Masaka district in Zuid-Oeganda direct aan de slag te gaan met het bouwen van sanitaire voorzieningen, een productiebedrijfje voor het maken van herbruikbaar maandverband en met het geven van voorlichting. Daarmee zorgen we ervoor dat de meisjes naar school blijven gaan als ze ongesteld zijn en verhogen we het welzijn en de gezondheid van de meisjes. Het is een aanpak waarvan we elders hebben gezien dat die écht werkt’.
Meisjes in Oeganda zijn kwetsbaar en vrouwen worden achtergesteld. Onderwijs voor meisjes is noodzakelijk voor het verbeteren van hun positie en gezondheid en om de armoede te ontvluchten. Nu stoppen meisjes met school doordat ze geen geld voor maandverband en geen veilige of schone wc op school hebben. Eerst blijven ze een keer per maand weg en uiteindelijk komen ze vaak helemaal niet meer terug.
Philly: ‘Wij gaan zorgen dat de meisjes van de Buggya en Kayijja Primary school in het Masaka district op school blijven, met herbruikbaar maandverband, veilige en schone wc’s, handwasfaciliteiten en kennis over menstruatie hygiëne management (MHM). We hebben gezien in de praktijk bij andere projecten dat dit werkt. Zodra meisjes maandverband hebben en schone en veilige wc’s keren zij terug naar school. Daarnaast is voorlichting belangrijk. Als iedereen meer kennis heeft over menstruatie hygiëne management zal dat het taboe rondom menstruatie helpen doorbreken.
Productiebedrijfje voor herbruikbaar maandverband
Wij schaffen naaimachines en materiaal voor het vervaardigen van maandverband aan en zetten een klein productiebedrijfje op voor het maken van herbruikbaar maandverband. Aansluitend trainen wij 500 meisjes in het maken van het herbruikbare maandverband. Na schooltijd zullen zij dagelijks in groepjes het herbruikbaar maandverband produceren. Naar verwachting zullen er 40 meisjes per dag maandverband maken.




Met dit project draagt het Nederlands Albert Schweitzer Fonds bij aan:
- Sustainable Development Goals Verenigde Naties:



De nieuwjaarswens van Philly
We bouwen sanitaire voorzieningen voor de meisjes en geven voorlichting over menstruatie aan de leerkrachten, meisjes én jongens, om zo het taboe rondom menstruatie te helpen doorbreken.
Door naar school te blijven gaan hebben de meisjes een kans op een betere toekomst. Dat is mijn wens voor het nieuwe jaar!’
Helpt u gezondheidspionier Philly met het realiseren van zijn nieuwjaarswens?
Maakt u dan uw bijdrage over op IBAN NL51 ABNA 0470 380 578 t.n.v. Nederlands Albert Schweitzer Fonds o.v.v. ‘Meisjes naar school’.
Doneren kan ook via onderstaande Tikkie

Iedere gedoneerde euro gaat naar het project
Met uw donatie realiseren we:
- Bouw van sanitaire voorzieningen met handwasgelegenheid op de Buggya en de Kayijja Primary school.
- 1000 meisjes die toegang krijgen tot schone en veilige wc’s.
- Aanschaffen naaimachines en materiaal.
- Inrichting van een productie unit per school voor de productie van maandverband, een in elke school.
- Training van 500 meisjes in het maken van herbruikbaar maandverband. 40 Meisjes per dag zullen maandverband maken na schooltijd.
- Het geven van 6 informatiesessies op de 2 scholen over Menstruatie Hygiëne Management voor 20 leerkrachten (10 per school), 1000 meisje en 200 jongens.
- Het aanschaffen van 200 reserve-uniforms voor meisjes bij vlekken.
- Aanschaf van 6 EHBO dozen met pijnstillers voor de scholen.
- Aanschaf van bouwmaterialen.
Totaal benodigd budget is € 8.011,-
Hoe betrekken we de gemeenschap en hoe creëren we lokaal draagvlak:
- Senior Women Teachers zijn vanaf het begin betrokken bij het project en zullen verantwoordelijk zijn voor de project activiteiten op de scholen.
- Er wordt een ruimte beschikbaar gesteld per school voor de trainingen en om de productie unit te huisvesten, waarbij de materialen en naaimachines goed en veilig bewaard kunnen worden.
- De pads kunnen verkocht worden aan andere scholen in de omgeving zodat zij ook baat hebben bij het project.
- De kleedkamers, wc's en productie unit worden onderhouden door de lokale mensen uit de omgeving.
- Community members/ouders leveren lokale bouwmaterialen, en indien mogelijk een kleine financiële bijdrage voor onderhoud- en schoonmaakkosten van de kleedkamers en de productie unit. Naar verwachting zullen zeker 100 ouders iets bijdragen.
‘Schone en veilige wc’s en maandverband voor schoolmeisjes'
Doneren kan tot en met 31 januari 2023
Waar we voor gaan
€ 8.011,-


In de voetsporen van Albert Schweitzer
Onze naamgever Dr. Albert Schweitzer was in de vorige eeuw zowel een gezondheidspionier in Afrika als een invloedrijk Europeaan. In 1952 won hij de Nobelprijs voor de Vrede.
Vandaag de dag zet een nieuwe generatie gezondheidspioniers zijn werk voort.
Er verandert veel in de gezondheidszorg in Afrika, maar gezond zijn en blijven blijft een grote uitdaging voor veel Afrikanen.
Eenvoudige, slimme gezondheidsoplossingen van professionals kunnen een groot verschil maken. Wij noemen deze professionals: gezondheidspioniers.